Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

VUK 527 Regülasyonu ile Gelen Düzenlemeler

24 Mart 2021 tarihinde yayımlanan 527 numaralı VUK tebliği ile akaryakıt istasyonlarına birçok yeni düzenleme getirildi. Bu tebliğ doğrultusunda EKÜ’süz ve EKÜ’lü cihazların kademeli olarak yeni nesil pompa ÖKC cihazları ile değişmesi zorunlu hale geldi.

Tebliğ doğrultusunda;

  • EKÜ’süz cihazların yerine yeni nesil ÖKC’lerin 31.03.2023 tarihine satın alınmış olması, aktivasyon ve kurulum işlemlerinin 02.05.2023 tarihine kadar tamamlanması gerekiyor. Bu tarihten itibaren EKÜ’süz cihazların satışı ve devri mümkün olmayacak.
  • EKÜ’lü cihazların son değişim tarihi 31.12.2023 olarak belirlendi.

Tebliğin getirdiği bir yeni düzenleme ise fişler ile alakalı. Artık yazar kasa fişi ile POS slibinin bütünleşik olarak pompa yazar kasa tarafından düzenlenmesi gerekiyor. Bunun için yazar kasa üzerinde bulunan POS cihazı ile market içerisinde akaryakıt ödemesi için kullanılacak olan ve yazar kasa üreticisi tarafından temin edilen POS cihazının entegre bir şekilde çalışması gerekiyor. Cihazların entegre çalışma zorunluluğu ise Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak duyuru ardından başlayacak.

İletişim

Her türlü sorunuz için bir tık uzağınızdayız! Bize Ödeme Sistemleri Çözüm Merkezimiz üzerinden telefon ile ya da yanda bulunan formu doldurarak e-mail ile ulaşabilirsiniz.
Bireysel Müşteri Aydınlatma Metni kapsamında; kişisel verilerinizin Token Finansal Teknolojiler A.Ş. tarafından aşağıdaki amaçlarla işlenmesini kabul ediyor musunuz?
Kimlik ve iletişim verilerinizin ürün ve hizmetlerinin pazarlama süreçlerinin gerçekleştirilmesi, profilleme ve analiz faaliyetleri dahil olmak üzere sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek önerilmesi ve tanıtılması amacıyla işlenmesi
Kimlik ve iletişim verilerinizin iletişim onayınız kapsamında tercih edilen iletişim kanalı üzerinden paylaşılan iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla işlenmesi