Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

BEKO 1000 TR Sıkça Sorulan Sorular | Token E-Commerce

BEKO 1000 TR Sıkça Sorulan Sorular

Mevcut ruloları kullanmaya devam edebilirsiniz. Rulo değişimi için printer kapağını, kutu içinden çıkan anahtar ile açarak değiştirebilirsiniz.

Beko 1000 TR ve Beko 400 TR cihazlarınız ayrı birer terminal olduğu için banka uygulaması kurmak istediğinizde her iki cihaz için de ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekmektedir. Bunun için cihaz mali ID bilgileri ile ilgili banka şubesine giderek terminal açılışı talebinde bulunmalısınız. 400 TR için AX ile, 1000 TR için AU ile başlayan kodu iletmelisiniz. 1000 TR ve 400 TR mali ID bilgilerine irsaliye ve fatura üzerinden ulaşabileceğiniz gibi cihaz üzerindeki “Ayarlar” menüsünden “Sistem Ayarları” kısmındaki “Hakkında” bölümüne tıklayarak da erişebilirsiniz.  1000 TR cihazına banka uygulaması kurulabilmesi için cihazınızın fiziki montajının yapılmış olması gerekir. Banka, cihaz kurulu olduktan sonra kendi sistemlerinde cihazın aktif hale geldiğini görür ve işleme başlar. Bankaya talebinizi ilettikten sonra, terminal açılışı için bilgi, ilgili Arçelik servisine atanacak ve servis sizden randevu alarak kurulumu gerçekleştirecektir.

Beko 1000 TR cihazınız kurulup aktif hale geldikten sonra vergi dairesine gidip bildirim yapmanıza gerek yoktur. Sistemlerimiz entegre olduğu için cihaz satışı yapılıp, malileştirildikten sonra otomatik olarak vergi dairesine kaydınız iletilir. Regülasyon geçişi başlamasına rağmen bağlı olduğunuz vergi dairesi memurunda konu ile ilgili farklı bir bilgi olması durumunda kendisini bu şekilde yönlendirebilirsiniz.    

Beko 1000 TR cihazı içerisinde ruhsat bulunur. Cihaz kurulduğunda ilgili Arçelik servisi ruhsatta gerekli yerleri doldurarak kaşe/imza atar ardından sizin de alıcı olarak ilgili yerlere kaşe/imza atmanız gerekir. Bununla birlikte Beko 1000 TR cihazını satın aldığınız bayinin de ruhsat üzerindeki ilgili alana kaşe/imza atması gerekir. Ancak cihazınız direkt olarak merkez depodan istasyonunuza geldiği için cihazı satın aldığınız bayi ile irtibata geçerek, satıcı olarak bayinin ruhsatta doldurması gereken yerleri doldurduğundan mutlaka emin olmalısınız. Bu yükümlülüğün yerine getirilmesi denetimler sırasında önem teşkil etmektedir.

Ürün isimleri, fiş üzerinde 16 karakteri aşmayacak şekilde bağlı olduğunuz dağıtım şirketi tarafından belirlenir. Ancak tebliğ gereği Z raporunda Kurşunsuz 95, Kurşunsuz 95 E10, motorin, motorin2 olarak görülecektir.

Beko 1000 TR cihazına yetkili servisler dışında başka birinin müdahale etmesi durumunda cihaz kendisini çalışmaz konuma getirir ve bu durumu Gelir İdaresi Başkanlığına raporlar. Bu süre zarfında pompa işlem yapamaz hale gelir. Cihazı tekrardan aktif hale sadece yetkili servisler alabilir.

Beko 1000 TR ile beraber ücretsiz olarak sunulan 4G SIM kartı açık olarak gelir. Böylece tüm iletişiminizi ücretsiz olarak 4G SIM kartı üzerinden yapabilirsiniz

Böyle bir durumda; SIM kartın başka bir GSM operatörü ile değişimi için yetkili servis ile irtibata geçebilir, Ethernet hattı çekilmesi için ilgili altyapı sağlayıcınızdan destek alabilirsiniz.

Beko 1000 TR’de Wifi, bluetooth gibi iletişim katmanları bulunmakla birlikte bluetooth kullanımı için GİB’den kullanım onayı için izin yazısı almanız gerekir. Servise bu belgeyi ilettikten sonra ilgili servis açılış işlemini gerçekleştirir.

Beko 1000 TR’de 1 milyon fiş kapasitesine sahip EKÜ bulunur. Bakanlığın tanımladığı 3650 gün olan mali hafıza kapasitesi ve cihaz ekonomik ömrü düşünüldüğünde belirtilen fiş adedinin doldurulması beklenmemektedir. Dolasıyla sınırsız EKÜ ile ek bir masraf oluşturmaması öngörülmektedir.

Ekran bir süre “plaka giriniz” olarak bulunan satış ekranı dışında kalırsa, kendini korumak için karartır. Bu noktada ekran üzerinde bir yere tıklayarak cihazı uyandırabilirsiniz.

Beko 1000 TR’ye uzaktan güncelleme gece 2 ile sabah 5 arasında, satışın yapılmadığı bir zamanda otomatik olarak indirilerek yapılır.

Beko 1000 TR internet bağlantısı 3 gün boyunca aktif olmadığı durumda satış yapamaz hale gelir. Uzaktan bağlantı ile cihazınız düzenli olarak tarafımızdan kontrol edilse de cihazınızın üzerindeki bağlantıların aktif olduğundan emin olmanız gerekir.

Eski nesil pompa yazar kasalardaki ara birim ünitesinde 48 saat satış bilgilerini tutma fonksiyonu yeni nesil pompa yazar kasa tebliği gereği mümkün değildir. Bu nedenle yazar kasanızın bozulması durumunda işlem yapmanız mümkün olmayacaktır.

Arıza durumunda 0850 549 39 39 numaralı Pompa Yazar Kasa Çağrı Merkezimizi arayarak 7/24 uzaktan destek alabilirsiniz. Pompa yazar kasa alanında uzman ekibimiz, ilettiğiniz arıza tarifine göre sorunu tespit ederek çözüm önerisi ileterek ve gerektiğinde ilgili servis teknisyenimize iş emrini atayarak en kısa sürede istasyonunuzda çözüm sağlanmaktadır.

527 Numaralı Vergi Usul Kanunu ile Z raporu kullanım şekli değişmiş ve eski sistemdeki Z raporu ile yeni dönemdeki Z raporu farklılık göstermektedir. Yeni regülasyona göre; kasa Z raporunu saat 23:59:59’da otomatik olarak alır ve mali hafızasına kaydeder. Dolasıyla ekrandaki “Raporlar” bölümündeki belirleyeceğiniz “Z rapor dönemi” bilgisini girdikten sonra aldığınız çıktı, o dönemdeki Z raporu kopyasıdır ve 00:00:00 ile 23:59:59 arasını gösterir. Böylelikle vardiyalarınızı kontrol etmek için artık “Y Raporu” nu her vardiya başında alabilir veya “EKÜ Raporları” menüsündeki “Tarih – Saat Raporu” altında ilgili tarih ve saat bilgisini girebilirsiniz.

İstasyonunuza Beko 1000 TR servis desteği; Arçelik / Beko servis teşkilatında yalnızca elektronik ürün grubundan sorumlu ve yazar kasa alanında uzmanlaşmış olan 350’ye yakın servis tarafından verilir. Bu servisler “TS EN 60079-14 Elektrikli cihaz patlayıcı ortamlarda kullanılan ve TS EN 60079-17 Patlayıcı gaz ortamlarında kullanılan elektrikli cihazlar ile ilgili yetkinlik ve eğitimler” olarak adlandırılan SEÇ-G eğitimleri ve ATEX sertifikasyonları dahil tamamlanmış olup, sektörün hassasiyetlerini gözeten bir yapıda istasyonlara hizmet verebilecek şekilde bilgi ve ekipmanla donatılmışlardır.

Akaryakıt istasyonlarındaki devamlı sirkülasyon sebebiyle, kurulum istasyonun operasyonuna devam edebilmesi için ada bazlı olarak yapılır. Böylece, ilk ada kapatıldığında istasyondaki diğer adalardan satış yapılmaya devam edilebilir. İlgili Beko 1000 TR montajı yapıldıktan sonra satış için anında devreye alınır ve bir sonraki adada kurulum işlemi yapılmaya devam edilir. Tüm süreç bu şekilde ilerler. İstasyonun büyüklüğüne, sirkülasyonuna ve montaj yapılacak kasa adetine göre mesai saatleri içerisinde dönüşüm tamamlanabilir.

Kurulumlarımızda Türkiye’de tüm sertifikasyonlara sahip, alanında uzman ve sektörde güvenilir iş ortağımız TORA firması ile hizmet veriyoruz. Alt yapı ve platformumuz tüm pompa ve otomasyon sistemleri ile entegre şekilde çalıştığından, kurulum işleminin tamamı TORA firması tarafından tamamlanır. İstasyon bazlı olarak münferit konular için uzaktan etkileşim yapılması gerekebilir.

Üretim prosesi esnasında zarar görmemesi amacıyla Beko 1000 TR pompa yazar kasa dokunmatik ekranı jelatin kaplanmış ve bu şekilde kutulanmıştır. Jelatin toz, nem, yağış gibi koşullardan ekranı korumamaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir ekran performansı için jelatini çıkarmanızı öneririz. 7’’ renkli dokunmatik ekran zorlu hava koşullarına uygun olarak üretilmiş ve testlerini başarı ile geçmiştir.