Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Mevcut ruloları kullanmaya devam edebilirsiniz. Rulo değişimi için printer kapağını, kutu içinden çıkan anahtar ile açarak değiştirebilirsiniz.

Beko 1000 TR ve Beko 400 TR cihazlarınız ayrı birer terminal olduğu için banka uygulaması kurmak istediğinizde her iki cihaz için de ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekmektedir. Bunun için cihaz mali ID bilgileri ile ilgili banka şubesine giderek terminal açılışı talebinde bulunmalısınız. 400 TR için AX ile, 1000 TR için AU ile başlayan kodu iletmelisiniz. 1000 TR cihazına banka uygulaması kurulabilmesi için cihazınızın fiziki montajının yapılmış olması gerekir. Banka, cihaz kurulu olduktan sonra kendi sistemlerinde cihazın aktif hale geldiğini görür ve işleme başlar. Bankaya talebinizi ilettikten sonra, terminal açılışı için bilgi, ilgili Arçelik servisine atanacak ve servis sizden randevu alarak kurulumu gerçekleştirecektir.

Beko 1000 TR cihazınız kurulup aktif hale geldikten sonra vergi dairesine gidip bildirim yapmanıza gerek yoktur. Sistemlerimiz entegre olduğu için cihaz satışı yapılıp, malileştirildikten sonra otomatik olarak vergi dairesine kaydınız iletilir.

Beko 1000 TR cihazı içerisinde ruhsat bulunur. Cihaz kurulduğunda ilgili Arçelik servisi ruhsatta gerekli yerleri doldurarak kaşe/imza atar ve sizin herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Cihazınız direkt olarak depodan istasyona geldiği için satın aldığınız bayi ile de irtibata geçerek satıcı olarak bayinin ruhsatta doldurması gereken yerleri doldurduğundan emin olunmalıdır.

Ürün isimlerini fiş üzerinde 16 karakteri aşmayacak şekilde istediğiniz şekilde değiştirilebilirsiniz. Ancak tebliğ gereği Z raporunda Kurşunsuz 95, Kurşunsuz 95 E10, motorin, motorin2 olarak görülecektir.

Beko 1000 TR cihazınıza yetkili servis dışında bir müdahale yapıldığı takdirde, cihaz kendisini çalışmaz konuma getirir ve bu durumu Gelir İdaresi Başkanlığına raporlar. Bu nedenle yetkili servisler dışında başka birinin cihaza müdahale etmesine izin vermemelisiniz.

Beko 1000 TR ile beraber ücretsiz olarak sunulan 4G SIM kartı açık olarak gelir. Böylece tüm iletişiminizi ücretsiz olarak 4G SIM kartı üzerinden yapabilirsiniz

Böyle bir durumda; SIM kartın başka bir GSM operatörü ile değişimi için yetkili servis ile irtibata geçebilir, Ethernet hattı çekilmesi için yetkili servise talepte bulunabilir ya da cihazı Wi-Fi ile kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle istasyonunuz tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan izin almanız gerekir. Alınan izin yazısını servise gösterdiğiniz takdirde servis açılış işlemini gerçekleştirir.

Beko 1000 TR’de Wifi, bluetooth gibi iletişim katmanları bulunmakla birlikte bluetooth kullanımı için GİB’den kullanım onayı için izin yazısı almanız gerekir. Servise bu belgeyi ilettikten sonra ilgili servis açılış işlemini gerçekleştirir.

Beko 1000 TR’de sınırsız EKÜ bulunur. Böylece artık EKÜ değişimi için herhangi bir masrafa katlanmak zorunda kalmazsınız.

Ekran bir süre “plaka giriniz” olarak bulunan satış ekranı dışında kalırsa, kendini korumak için karartır. Bu noktada ekran üzerinde bir yere tıklayarak cihazı uyandırabilirsiniz.

Beko 1000 TR’ye uzaktan güncelleme gece 2 ile sabah 6 arasında, satışın yapılmadığı bir anda otomatik olarak indirilerek yapılır.

Beko 1000 TR internet bağlantısı 3 gün boyunca aktif olmadığı durumda satış yapamaz hale gelir. Uzaktan bağlantı ile cihazınız düzenli olarak tarafımızdan kontrol edilse de cihazınızın üzerindeki bağlantıların aktif olduğundan emin olmanız gerekir.

Eski nesil pompa yazar kasalardaki ara birim ünitesinde 48 saat satış bilgilerini tutma fonksiyonu, yeni nesil pompa yazarkasa tebliği gereği mümkün değildir. Bu nedenle yazar kasanız bozulduğunda satışlar duracaktır.