Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

E-Fatura ve E-Arşiv Kullanıcı Sayısını Artıracak Yeni Uygulama

E-fatura ve E-arşiv Kullanıcı Sayısını Arttıracak Yeni Düzenleme

19/10/2019 tarihli Resmî Gazete’de “509 No’lu Vergi Usul Kanunu” ile elektronik ortamda belge düzenlenmesine ve e-Belge uygulamasına geçiş zorunluluğuna dair tebliğ yayımlanmıştı. 22.01.2022 tarihli Resmî Gazete’de e-Belge uygulamalarını yaygınlaştırmaya yönelik yeni düzenlemeler yapıldı.

E-faturaya geçiş ve kullanım limitleri düşürüldü

2018 veya takip eden hesap dönemleri için brüt satış hasılatı 5 Milyon TL ve üzeri olan mükelleflerin e-Fatura uygulamasına geçiş zorunluluğu, yeni düzenleme ile 2018, 2019 veya 2020 hesap dönemleri için 5 Milyon TL, 2021 hesap dönemi için 4 Milyon TL, 2022 yılı veya müteakip hesap dönemleri için 3 Milyon TL ve üzeri brüt satış hasılatı olarak güncellendi.

Tek seferde belli bir tutar üzerinde bireysel veya kurumsal müşteriye kesilen faturalar elektronik ortamda gönderilmesi gerekiyor. Yeni düzenleme ile bu fatura limitleri de azaltıldı. 01.01.2020 tarihinden bu yana aynı gün içinde aynı kişiye yapılan satışlarda vergi mükellefi olmayan nihai tüketicilere 30 Bin TL ve üzeri tutarlarda e-Arşiv fatura kesme zorunluluğu 5 Bin TL olarak belirlenirken, daha önce aynı gün içinde aynı vergi mükellefine 5 Bin TL ve üzeri tutarlarda e-Fatura kesme zorunluluğu 2 Bin TL olarak düzenlendi.

  2020 - 2021 2022 -
E-faturaya Geçiş Ciro Limiti 5 milyon TL ve üzeri 3 milyon TL ve üzeri
Bireysel Müşteri Tek seferde 30 bin TL ve üzeri Tek seferde 5 bin TL ve üzeri
Kurumsal Müşteri Tek seferde 5 bin TL ve üzeri Tek seferde 2 bin TL ve üzeri


E-Ticaret, Gayrimenkul ve Otel İşletmelerine E-Fatura Zorunluluğu Getirildi

Tebliğ’de yapılan değişiklikler ile ile e-ticaret, gayrimenkul ve otel işletmelerinin de e-fatura kullanım zorunluluğuna dair düzenlemeler getirildi.

Kendi sitelerinden, internet satış platformları üzerinden veya her türlü elektronik ortamda mal veya hizmet satışı yapan mükelleflerin, ayrıca gayrimenkul ve/veya motorlu taşıt, inşa, imal, alım, satım veya kiralama işlemlerini yapanlar ve bu işlemlere aracılık faaliyetinde bulunan mükelleflerin satış hasılatlarının 2020 veya 2021 dönemleri için 1 Milyon TL, 2022 veya müteakip hesap dönemleri için 500 Bin TL ve üzeri brüt satış hasılatı olan mükelleflerin e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamalarına geçme zorunluluğu getirildi.

Bunun yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Belediyelerden yatırım ve/veya işletme belgesi almak suretiyle konaklama hizmeti veren otel işletmelerine e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamalarına geçme zorunluluğu getirildi.

Beko 400 TR Android POS dakikalar içinde ücretsiz e-faturaya geçiş imkânı sunuyor

Beko 400 TR, yeni düzenleme ile e-faturaya geçiş yapacak işletmeler için, hem e-faturaya geçiş hem de iş yönetimi konusunda büyük avantajlar sunuyor.

VUK 507 tebliğine uygun olarak tasarlanan Android POS cihazı Beko 400 TR, TokenX platformu ile satış ödeme ve e-fatura süreçlerini tek cihazda birleştirerek, orta ve küçük işletmeler için karlı ve verimli iş yönetimine imkân sağlıyor.

Beko 400 TR, aynı zamanda mali mühür gerekmeden, hemen ve tamamen ücretsiz e-faturaya geçiş imkânı sunuyor. GİB İVD üzerinden işletici kuruluş seçimi ile süreç tamamlanıyor ve anında cihazla birlikte e-fatura gönderimine başlanabiliyor.

Siz de hemen, Beko 400 TR ve abonelik paketiyle e-faturaya ücretsiz geçebilir ve işinizi tek cihazdan yönetmeye hemen başlayabilirsiniz. Ürün hakkında detaylı bilgiye Beko 400 TR sayfasından ulaşabilirsiniz.

Beko 400 TR ve Abonelik Paketini Arçelik & Beko mağazalarından veya web sitelerinden satın alabilirsiniz.